Dodany: 2010-12-03 11:46:49

Zęby stałeZęby stałe do drugie po zębach mlecznych tworzy anatomiczne, które pojawiają się w jamie ustnej u ssaków, w tym u człowieka. Zęby stałe zaczynają wyrastać u człowieka około 7 roku życia. Proces ten kończy się pomiędzy 17 a 21 rokiem zycia.

 

W etapie końcowym wyrastania zębów człowiek wyposażony jest w 32 zeby stałe. Na całość zębów składa się: 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowych. Należy pamietać, że zęby trzonowe są pozostałościa po zebach mlecznych – tworzą się w dzieciństwie i pozostają niezmienne przez całe życie. Zęby dzielą się na dwie grupy, po 16 sztuk każda. Jedna ich część umieszczona jest w szczęce, druga w żuchwie. Zęby stałe mają nam służyć przez całe życie.

 

Dlatego każdy stomatolog brodnica i dentysta olsztyn zaleca ich szczególną higienę. Bardzo ważna jest profilaktyka – szczotkowanie zębów po każdym posiłku, używanie nici dentystycznych, redularne wizyty u stomatologa. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zadbać o uzebienie i cieszyć się nim do końca życia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zęby stałe
Nick: