Dodany: 2010-12-03 11:49:20

Czym jest dentofobiaWiele osób cierpi na przypadłość dentofobii, nawet o tym nie widząc, a w zasadzie nie potrafiąc nazwać swoich problemów. Dentofobia to nic innego jak paniczny strach przed dentystą. Każdy stomatolog brodnica i dentysta olsztyn przynajmniej kilka razy miał w swojej karierze osobę z dentofobią.

 

Schorzenie to moze wydawać się śmieszne, jednak w rzeczywistości to powazne zaburzenie, które prowadzi nie tylko do ogromnego wycieńczenia psychicznego, ale także do powikłań związanych z nieleczeniem i brakiem profilaktyki zębów. Dentofobia nie wybiera. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, dzieci i dorosłych. Spejaliści twierdzą, iż jest ona najczęściej spowodowana jakimś traumatycznym przeżyciem związanym ze stomatologiem. Przeżycie to tak głeboko zapada w pamięć, iż w późniejszym czasie wywołuja paniczny strach i lek przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dentofobii bardzo trudno się pozbyć. Nie jest to jednak niemożliwe. Jak nad nią zapanować?

 

Po pierwsze wybierzmy dentystę, który będzie nam miło kojarzyłsię z aparycji. Poinformujmy go o swoich obawach i niepokojach, jeszcze przed wizytą w gabinecie. Zaplanujmy wizytę ze stomatologiem. Dowiedzmy się krok po kroku co i jak będzie wykonywane. Postarajmy się zrelaksować w gabinecie. Skupmy uwagę na czymś innym niż sam zabieg. Poprośmy również stomatologa o wykonanie znieczulenia oraz podanie tak zwanego"gazu rozweselającego", który pomoże nam się uspokoić i rozluźnić.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest dentofobia
Nick: