Dodany: 2010-12-03 12:03:06

Nadwrażliwość zębinyNadwrażliwość zębiny stomatolog brodnica i dentysta olsztyn najczęściej diagnozują u kobiet po 30 roku życia. Trzeba jednak pamiętać, iż nadwrażliwość zębów może wystąpić w zasadzie u każdego i w każdym wieku.

 

Nadrważliwość zębiny polega na tym, iż pod wpływem czynników termicznych, chemicznych, mechanicznych pojawia się dotkliwy ból zębów. Główne bodźce powodujące ból to między innymi: słodkie pokarmy i napoje, gorące pokarmy i napoje, zimne pokarmy i napoje, szczotkowanie zębów. Dentysta olsztyn i stomatolog brodnica twierdzą, iż główną przyczyną tego schorzenia są odsłonięte kanaliki zębinowe. Nawet niewielkie bodźce działające na kanaliki powodują dolegliwości bólowe.

 

Leczenie nadwrażliwości zębiny nie jest proste. Polega zarówno na samodzielnych działaniach pacjenta, jak i na leczeniu nadwrażliwości przez stomatologa. Głównym zadaniem jest zamknięcie kanalików będących przyczyną bólu. Zamykane są one za pomocą specjalnych żywic i wypełnień. Pacjenci z nadwrażliwością zębiny do codziennej higieny jamy ustnej powinni stosować odpowiednie pasty, które zawierają azotan potasu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nadwrażliwość zębiny
Nick: